Zgłoszenie awarii na obiektach wodno-kanalizacyjnych
69 722 90 02
Awaryjne czyszczenie kanalizacji
69 722 90 04
Awaryjny wywóz nieczystości płynnych
69 722 90 05

05/06/2020

Przepychanie kanalizacji. Jak nie uszkodzić rur?

Nieprzyjemne zapachy wydzielające się z rur to sygnał, że z naszą kanalizacją nie dzieje się dobrze. Może to być oznaką pojawienia się zatoru, który uniemożliwia swobodny przepływ wody w rurach. To oznacza, że należy czy prędzej udrożnić kanalizację, aby uniknąć niechcianej wymiany jej elementów lub pojawienia się bardziej skomplikowanego problemu z kanalizacją.

Dlaczego warto regularnie sprawdzać stan kanalizacji?

Kuchnia i łazienka to pomieszczenia, w których regularne przepychanie kanalizacji jest niezbędne. Do instalacji wprowadzane są substancje takie jak resztki jedzenia, tłuszcze, mydło, papier czy chusteczki, które mogą powodować niechciane zatory. W dodatku w zatkanych rurach pojawia się nieprzyjemny zapach trudny do zniesienia szczególnie latem.  Jeśli zdarzyło się nam spuścić w toalecie klej, cement lub gips możemy być pewni, że niebawem będzie czekać nas przepychanie kanalizacji.

Kiedy wykonać przepychanie kanalizacji?

W przypadku, kiedy woda ze zlewu lub toalety nie schodzi oznacza to, że z naszą kanalizacją coś jest nie tak. Wtedy należy zastanowić się nad przepchaniem kanalizacji. Zbieranie się wody w kuchni czy łazience może prowadzić do zalania sąsiadów, a w przypadku domu jednorodzinnego konkretnego pomieszczenia. Jednak przepychanie kanalizacji to czynność, która wymaga posiadania specjalistycznej wiedzy. To zabieg poważny. Źle wykonany może prowadzić do uszkodzenia kanalizacji, a w konsekwencji wymiany uszkodzonego odcinka. Dlatego, jeśli dojdzie do całkowitej utraty drożności w rurach warto zastanowić się nad skorzystaniem z usług udrażniania kanalizacji przez specjalistów. 

Bezpieczne udrażnianie

Istnieje kilka sposobów skutecznego udrożniania kanalizacji. Jednym z nich jest mieszanka sody i octu, które należy wymieszać w proporcjach 1:3, a następnie wlać do odpływu, pozostawić, a następnie spuścić dużą ilością wody. Warto pamiętać, że ten sposób sprawdzi się w przypadku lekkich zatorów w kanalizacji. Z długo zalegającymi resztkami jedzenia lub zatkaną toaletą poradzą sobie już specjalistyczne środki do udrażniania rur. Ze względu na ich skład mogą powodować uczulenie lub być szkodliwe dla układu oddechowego. Dlatego, w przypadku większych awarii kanalizacji należy wezwać fachowców. Dzięki monitoringowi rur szybko zlokalizują problem, a następnie dostosują odpowiedni środek do ich udrożnienia. Wtedy będziemy mieć pewność, że rury zostaną w profesjonalny i bezpieczny sposób udrożnione.

Nasze usługi
Wywóz i utylizacja ścieków
Monitoring kanalizacji
Czyszczenie separatorów ropopochodnych
Czyszczenie separatorów tłuszczu
Czyszczenie kanalizacji
Nadzór technologiczny oczyszczalni
Analizy laboratoryjne
Prace specjhalistyczne na obiektach wod-kan
Eksploatacja obiektów wod-kan

geanova

Przedsiębiorstwo Gospodarki Wodno – Ściekowej

Wszystkie wpisy