Zgłoszenie awarii na obiektach wodno-kanalizacyjnych
69 722 90 02
Awaryjne czyszczenie kanalizacji
69 722 90 04
Awaryjny wywóz nieczystości płynnych
69 722 90 05

Blog techniczny

Przedsiębiorstwo Gospodarki Wodno-Ściekowej Gea-Nova posiada wieloletnie specjalizuje się w usługach kanalizacyjnych i asenizacyjnych. Na przestrzeni lat zrealizowaliśmy niezliczoną ilość zleceń wywozu i utylizacji ścieków oraz czyszczenia separatorów i kanalizacji. Świadczymy również profesjonalne usługi rozruchu i serwisu oczyszczalni. Dzięki wieloletniej działalności w branży, zyskaliśmy wiedzą dużą wiedzę z zakresu obsługi technologicznej obiektów wodno-kanalizacyjnych i utylizacji nieczystości płynnych, którą chcielibyśmy się z Państwem podzielić na naszym blogu. Zapraszamy do lektury.

24wrzesień 2020

Usługa stałego wywozu ścieków z zakładów produkcyjnych. Zalety rozwiązania         

Zapewnienie właściwego przebiegu pracy w firmie produkcyjnej może zależeć od tego, jak zostanie zaplanowany wywóz ścieków. Warto zająć się tym jak najwcześniej. Podpisana umowa z odpowiednią firmą zagwarantuje transport w określonym czasie, co nie dopuści do powstawania awarii czy przerwania procesów produkcyjnych.

Czytaj więcej
19wrzesień 2020

Kody odpadów. O czym nam mówią?

Zgodnie z Ustawą z dnia 14 grudnia 2012 r. o odpadach, każdy ich posiadacz ma obowiązek prowadzić na bieżąco ich ilościową i jakościową ewidencję zgodnie z katalogiem odpadów. Od tej reguły jest kilka wyjątków. Należą do nich wytwórcy odpadów komunalnych, osoby oddające pojazdy na złom, rolnicy gospodarujący na mniej niż 75 ha, osoby fizyczne i […]

Czytaj więcej
15wrzesień 2020

Rodzaje odpadów ciekłych, podlegające wywozowi i utylizacji

Osobom niezwiązanym z branżą gospodarowania odpadami może wydawać się, że odpady ciekłe to rzadkość, a firmy utylizujące ścieki zajmują się głównie opróżnianiem szamb. To jednak nie prawda. Rodzajów odpadów ciekłych jest bardzo dużo, zdarzają się też wśród nich takie, które są wyjątkowo niebezpieczne dla ludzi i środowiska. Co warto o nich wiedzieć?

Czytaj więcej
13wrzesień 2020

Problem z przydomową oczyszczalnią. Jak radzić sobie z rozszczelnieniem rur?

Chociaż przydomowe oczyszczalnie ścieków uważa się ogólnie za urządzenia bezawaryjne i w zasadzie bezobsługowe, zdarzają się w nich pewne usterki. Właściciele czasami narzekają na obumarcie osadu czynnego w oczyszczalni i przykre zapachy z niej dochodzące. Zazwyczaj tej awarii winny jest ktoś z domowników, kto wrzucił nie biodegradowalny środek higieniczny do toalety: waciki, nawilżane chusteczki itp., […]

Czytaj więcej
11wrzesień 2020

Brzydki zapach z oczyszczalni. Skąd się bierze?

Jeśli zdecydujemy się na zakup wysokiej jakości przydomowej oczyszczalni ścieków, nie będziemy musieli martwić się o przykre zapachy z niej dochodzące. Warunkiem jednak jest to, że będziemy eksploatować ją zgodnie z zaleceniami producenta. Nieprzyjemny zapach dochodzący z oczyszczalni zazwyczaj jest znakiem, że w urządzeniu doszło do awarii. Jak usunąć przyczynę fetoru i co zrobić, by […]

Czytaj więcej
10wrzesień 2020

Wytrzymałość oczyszczalni ścieków. Co wpływa na zużycie elementów?

Osoby, których działki nie maja dostępu do sieci kanalizacji, muszą wybrać pomiędzy instalacją szamba, lub przydomowej oczyszczalni ścieków na swojej posesji. To drugie rozwiązanie cieszy się coraz większą popularnością – i nic w tym dziwnego. Oczyszczalnia jest tańsza w eksploatacji i wymaga niewiele obsługi. Wiele osób zastanawia jednak jej trwałość. Czy to rozwiązanie ma długą […]

Czytaj więcej
08wrzesień 2020

Rowy napowietrzające w oczyszczalniach ścieków. Czemu służą?

Przy oczyszczalniach ścieków często można zaobserwować charakterystyczne rowy. Służą one do napowietrzania ścieków. Najpierw ścieki oczyszczane są mechanicznie, a dopiero potem trafiają do oczyszczania biologicznego. O tym, jak będzie ono skuteczne, przesądza m.in. skuteczność ich napowietrzania. W dzisiejszym wpisie opowiemy nieco na ten temat. Zapraszamy do lektury!

Czytaj więcej
04wrzesień 2020

Zamówienie wywozu szamba. Podstawowe informacje

W miejscach, do których nie dochodzi sieć kanalizacyjna, właściciele domów mają obowiązek zainstalować na swojej działce przydomową oczyszczalnię ścieków, lub zbiornik bezodpływowy, popularnie nazywany szambem. Oczyszczalnia jest urządzeniem w zasadzie bezobsługowym, jednak do szamba raz na jakiś czas należy zamówić wóz asenizacyjny, który je opróżni. Co warto wiedzieć o tej usłudze?

Czytaj więcej
01wrzesień 2020

Biologiczne zapotrzebowanie na tlen – najpopularniejszy wskaźnik zanieczyszczenia wody

Biologiczne zapotrzebowanie na tlen to najpopularniejszy wskaźnik zanieczyszczenia wody, oznaczany zazwyczaj jako BZT5. W dzisiejszym wpisie powiemy, jak i po co w zasadzie się go określa. Zapraszamy do lektury!

Czytaj więcej
Nasze usługi
Wywóz i utylizacja ścieków
Monitoring kanalizacji
Czyszczenie separatorów ropopochodnych
Czyszczenie separatorów tłuszczu
Czyszczenie kanalizacji
Nadzór technologiczny oczyszczalni
Analizy laboratoryjne
Prace specjhalistyczne na obiektach wod-kan
Eksploatacja obiektów wod-kan

geanova

Przedsiębiorstwo Gospodarki Wodno – Ściekowej

Wszystkie wpisy