Zgłoszenie awarii na obiektach wodno-kanalizacyjnych
69 722 90 02
Awaryjne czyszczenie kanalizacji
69 722 90 04
Awaryjny wywóz nieczystości płynnych
69 722 90 05

Blog techniczny

Przedsiębiorstwo Gospodarki Wodno-Ściekowej Gea-Nova posiada wieloletnie specjalizuje się w usługach kanalizacyjnych i asenizacyjnych. Na przestrzeni lat zrealizowaliśmy niezliczoną ilość zleceń wywozu i utylizacji ścieków oraz czyszczenia separatorów i kanalizacji. Świadczymy również profesjonalne usługi rozruchu i serwisu oczyszczalni. Dzięki wieloletniej działalności w branży, zyskaliśmy wiedzą dużą wiedzę z zakresu obsługi technologicznej obiektów wodno-kanalizacyjnych i utylizacji nieczystości płynnych, którą chcielibyśmy się z Państwem podzielić na naszym blogu. Zapraszamy do lektury.

30kwiecień 2019

Zagrożenia i ryzyko w funkcjonowaniu współczesnych oczyszczalni

Przydomowe oczyszczalnie ścieków cieszą się obecnie coraz większym zainteresowaniem. Nowoczesne systemy oczyszczalni działają sprawnie, wydajnie, oszczędnie, a przede wszystkim ekologicznie. Generowane ścieki podlegają naturalnym procesom biologicznym, dzięki którym wszelkie nieczystości zostają rozłożone do postaci prostych, nieszkodliwych dla środowiska związków mineralnych. Oprócz tego urządzenia do oczyszczania ścieków są wygodne i proste w eksploatacji oraz ekonomiczne.

Czytaj więcej
24kwiecień 2019

Rodzaje nieczystości w sieciach kanalizacyjnych

Ścieki możemy podzielić ze względu na skład chemiczny oraz na miejsce powstawania. Do kanalizacji trafia praktycznie wszystko, dlatego systemy kanalizacyjne to układy wysoce wydajne i stale udoskonalane.

Czytaj więcej
19kwiecień 2019

Grawitacyjny przepływomierz ścieków. Rola i znaczenie

Przepływomierz to urządzenie, które rejestruje przepływ cieczy w warunkach bezciśnieniowych. Wykorzystuje się je do pomiaru przepływów w:

Czytaj więcej
16kwiecień 2019

Co oznacza skrót WUKO

WUKO to skrót od Wytwórni Urządzeń Komunalnych. To Polska firma z Łodzi specjalizująca się między innymi w produkcji pojazdów asenizacyjnych do wywozu nieczystości płynnych. Ich zabudowa w postaci pomp, zbiorników i węży dokonywana jest na podwoziach klasycznych samochodów ciężarowych typu Mercedes lub Man.

Czytaj więcej
01kwiecień 2019

Kontrola procesów uzdatniania wody. Co obejmuje

Kontrola procesu uzdatniania wody opiera się na ocenie nawet do kilkunastu parametrów jakościowych, takich jak:

Czytaj więcej
Nasze usługi
Wywóz i utylizacja ścieków
Monitoring kanalizacji
Czyszczenie separatorów ropopochodnych
Czyszczenie separatorów tłuszczu
Czyszczenie kanalizacji
Nadzór technologiczny oczyszczalni
Analizy laboratoryjne
Prace specjhalistyczne na obiektach wod-kan
Eksploatacja obiektów wod-kan

geanova

Przedsiębiorstwo Gospodarki Wodno – Ściekowej

Wszystkie wpisy