Zgłoszenie awarii na obiektach wodno-kanalizacyjnych
69 722 90 02
Awaryjne czyszczenie kanalizacji
69 722 90 04
Awaryjny wywóz nieczystości płynnych
69 722 90 05

16/04/2019

Co oznacza skrót WUKO

WUKO to skrót od Wytwórni Urządzeń Komunalnych. To Polska firma z Łodzi specjalizująca się między innymi w produkcji pojazdów asenizacyjnych do wywozu nieczystości płynnych. Ich zabudowa w postaci pomp, zbiorników i węży dokonywana jest na podwoziach klasycznych samochodów ciężarowych typu Mercedes lub Man.

Powstała w 1955 roku firma od lat produkuje sprzęt najwyższej jakości, który wykorzystujemy do udrażniania rur odpływowych.  Z czasem mianem WUKO zaczęto utożsamiać wszelkie czynności związane z czyszczeniem ciśnieniowym rur kanalizacyjnych przy użyciu pojazdów wyspecjalizowanych, nazywając zabieg metodą WUKO.

Jak przeprowadzić WUKO

WUKO to metoda hydro-dynamicznego czyszczenia rur kanalizacyjnych. Jest bezpieczna dla środowiska ze względu na to, że nie wykorzystuje się w niej detergentów, środków żrących lub substancji niebezpiecznych. Do jej przeprowadzenia niezbędny jest specjalistyczny pojazd asenizacyjny, np. zabudowa SH13 MORO na podwoziu MERCEDES ACTROS, którym wykorzystujemy między innymi w naszej firmie, z wężami o średnicy dostosowanej do przekroju zapchanej rury.

Wtłaczany do rury płyn pod wysokim ciśnieniem, stopniowo wypłukuje wszelkie niedrożności, które gromadzone są w studni rewizyjnej. Strumień wody kierowany jest w dwie strony, dlatego wypłukiwanie osadu i odpompowywanie wody następuje równocześnie. Metoda WUKO jest efektywna, bezpieczna i szybka. Można ją wykorzystać zewnątrz i w środku budynków do oczyszczania awaryjnego, jak i prewencyjnego.

Nasza firma na co dzień świadczy usługi asenizacyjne i kanalizacyjne. Posiadamy duże doświadczenie oraz wyspecjalizowany sprzęt od udrażniania rur metodą wysokociśnieniową WUKO. Diagnozujemy awarię i opracowujemy najefektowniejsze metody usuwania niedrożności. Współpraca z nami to gwarancja szybkiej naprawy usterki. Każdego dnia nasze pojazdy asenizacyjne WUKO pomagają w udrażnianiu zatorów zarówno w obiektach użyteczności publicznej, jak i w gospodarstwach indywidualnych.

Nasze usługi
Wywóz i utylizacja ścieków
Monitoring kanalizacji
Czyszczenie separatorów ropopochodnych
Czyszczenie separatorów tłuszczu
Czyszczenie kanalizacji
Nadzór technologiczny oczyszczalni
Analizy laboratoryjne
Prace specjhalistyczne na obiektach wod-kan
Eksploatacja obiektów wod-kan

geanova

Przedsiębiorstwo Gospodarki Wodno – Ściekowej

Wszystkie wpisy