Zgłoszenie awarii na obiektach wodno-kanalizacyjnych
69 722 90 02
Awaryjne czyszczenie kanalizacji
69 722 90 04
Awaryjny wywóz nieczystości płynnych
69 722 90 05

13/11/2023

Ile kosztuje wywóz szamba w 2023 roku?

Opróżnianie szamba i wywóz nieczystości to niezbędna usługa dla wielu właścicieli nieruchomości, którzy korzystają z przydomowych oczyszczalni ścieków. Wraz z biegiem czasu i zmianami na rynku, koszty związane z wywozem szamba ulegają zmianom. W artykule przedstawimy prognozy dotyczące cen wywozu szamba w 2023 i 2024 roku oraz omówimy przepisy i oczekiwania związane z tą usługą.

Jakie czynniki wpływają na koszt wywozu szamba?

Koszt wywozu szamba zależy od wielu czynników, takich jak lokalizacja nieruchomości, pojemność szamba, częstotliwość opróżnień czy warunki terenowe. Ponadto, ceny usług mogą różnić się w zależności od firmy świadczącej usługę oraz aktualnej sytuacji na rynku paliw. Jednym z głównych czynników wpływających na koszt wywozu szamba jest lokalizacja nieruchomości. Im większa odległość do miejsca składowania ścieków, tym wyższe będą koszty transportu. W przypadku terenów wiejskich ceny mogą być nieco wyższe niż w miastach, gdzie istnieje większa konkurencja na rynku usług. Kolejnym istotnym czynnikiem wpływającym na koszt wywozu szamba jest jego pojemność. Im większa pojemność, tym więcej czasu i pracy będzie wymagało opróżnienie szamba. Z tego powodu, koszt usługi będzie wyższy dla większych zbiorników.

Jaki jest koszt wywozu szamba?

Obecnie za opróżnianie szamba w województwie mazowieckim należy zapłacić od 250 zł do 400 zł za m3. Najbardziej opłacalne jest podpisanie umowy na regularny wywóz nieczystości. Biorąc pod uwagę powyższe czynniki oraz obserwując trendy rynkowe, można przewidywać, że ceny wywozu szamba w 2024 roku będą kontynuować trend wzrostowy. Wzrost cen może być spowodowany m.in. rosnącymi kosztami paliw, inflacją oraz rosnącym popytem na tego rodzaju usługi.

Nasze usługi
Wywóz i utylizacja ścieków
Monitoring kanalizacji
Czyszczenie separatorów ropopochodnych
Czyszczenie separatorów tłuszczu
Czyszczenie kanalizacji
Nadzór technologiczny oczyszczalni
Analizy laboratoryjne
Prace specjhalistyczne na obiektach wod-kan
Eksploatacja obiektów wod-kan

geanova

Przedsiębiorstwo Gospodarki Wodno – Ściekowej

Wszystkie wpisy